Wiedzieć więcej – jeść zdrowiej – żyć dłużej

W ramach działalności prozdrowotnej studenci Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu (kierunku Dietetyka) przygotowali cykl pogadanek i prezentacji w klasach 5 i 6 o zasadach zdrowego odżywiania i promocji zdrowego stylu życia.

Uczniom naszej szkoły przybliżono elementy edukacji żywieniowej zarówno w zakresie kształtowania właściwych nawyków żywieniowych jak i zwiększenia świadomości dotyczącej wpływu aktywności fizycznej i żywienia na zdrowie, szczególnie w klasach o poszerzonej liczbie godzin z wychowania fizycznego. Szkoła zajmuje jedno z naczelnych miejsc w przygotowaniu młodego pokolenia do odpowiedzialności za własne życie i zdrowie, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wpojenie podstawowych zasad zdrowego odżywiania i promocji zdrowego stylu życia.

Dziękuję za współpracę, Grażyna Szmyt.

Poniżej film i zdjęcia,

20 XI 2016