Noc w szkole klasy 2b, 3f i 3g

18 listopada wieczorem uczniowie klas: 2b, 3f i 3g ponownie przyszli do szkoły, aby wziąć udział w wyjątkowej imprezie – „Noc w szkole”. Nasze spotkanie rozpoczęło się w szkolnym holu od przeczytania listu znalezionego w butelce. Jego nadawcą był kapitan Obieżyświat, który zaprosił dzieci na rejs po wodach „Krainy Niby, Niby”. Zadaniem młodych żeglarzy było skompletowanie załóg a następnie znalezienie ukrytych okrętów z zadaniami. Uczniowie musieli, między innymi, wykazać się znajomością kontynentów i oceanów, rozszyfrować wiadomość zapisaną przy użyciu alfabetu Morse’a, opracować taniec do usłyszanej melodii, zaśpiewać poznaną piosenkę żeglarską. Nagrodą za wykonanie wszystkich zadań był ukryty w pirackiej skrzyni skarb.
To była niezapomniana przygoda. Chociaż emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas morskiej podróży, nie pozwoliły im tak szybko zasnąć, każdy powitał następny dzień z uśmiechem.

18 XI 2016