Mali radiowcy z 2E

W minionym tygodniu klasa 2e wybrała się do radia EMAUS posłuchać i zobaczyć, na czym polega praca radiowca. Przywitała nas pani sekretarka radia. Najpierw uczniowie zobaczyli tzw. duże studio nagrań, w którym nagrali swoją piosenkę. W sali obok studia, pan Leszek pobawił się z dziećmi rozmaitymi dźwiękowymi przeróbkami piosenki, którą wyśpiewały. Później uczniowie oglądali mniejsze studia i reżyserkę, w której powstaje harmonogram programu radiowego. Dowiedziały się też, co to jest „surówka radiowa”, czyli nagrania z błędami, które należy oczyścić przed emisją. Na końcu dzieci pożegnały się z radiowcami ofiarowując własnoręcznie wykonane podziękowania. Po drodze napotkały starą bimbę, która wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie. Wycieczkę uczniowie ocenili jako udaną i pouczającą.

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni