Klasa II B i II G w Rogalowym Muzeum

Uczniowie Siódemki zapragnęli zobaczyć, jak powstają tradycyjne rogale świętomarcińskie. Przed bramą muzeum czekała na nas pani w fartuchu, a piękny zapach zapraszał do środka. Pokaz odbywał się w renesansowej sali – sufit powstał 500 lat temu. Rogalowy Mistrz uczył nas poznańskiej gwary. Wspólnie z Mistrzem wypiekaliśmy rogale przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Poznaliśmy recepturę i składniki rogali świętomarcińskich. Obejrzeliśmy też legendę o Marcinie. Na koniec oczywiście nastąpiła degustacja i prezentacja multimedialna o historii naszego miasta. Każdy z nas otrzymał certyfikat rogalowego czeladnika. Było pysznie i zabawnie.

Klasa II B zwiedziła jeszcze Stary Rynek. Ponieważ poznajemy legendy związane z regionalnymi potrawami, postanowiliśmy zapoznać się z renesansowym targiem. Oglądaliśmy siedzibę władz, Sukiennice – główną halę targową, Wagę Miejską, Odwach. Obejrzeliśmy dawną wizytówkę miasta – ulicę Wielką. Poznaliśmy system nazywania ulic w dawnym Poznaniu.

Lekcja poza murami szkoły była bardzo ciekawa.

mele i szczuny z klasy II B i II G