Spotkanie z piosenką szkolną

W środę 5 października 2016 najmłodsze dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki w „Spotkaniu z piosenką szkolną”.

Koncert rozpoczął utwór Antonio Vivaldiego „Cztery Pory Roku – Jesień”. Następnie każda klasa prezentowała swoją piosenkę w dowolnej interpretacji i aranżacji.

Podczas dwóch koncertów wysłuchaliśmy szesnaście piosenek. Dzieci śpiewały a’capella, z akompaniamentem gitary, pianina, bum, bum rurek oraz podkładem muzycznym. Gesty, ruchy i kroki taneczne towarzyszyły śpiewom. Wszystkie obecne na koncertach dzieci były artystami a następnie widzami i słuchaczami.

Na zakończenie „Spotkań z piosenką szkolną” wspólnie zaśpiewaliśmy „Bo co może mały człowiek” z ilustracją ruchową.

Taka forma obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki i wspólne w niej uczestnictwo podkreśli znaczenie i wyjątkowość śpiewu i muzyki w życiu każdego człowieka.

Krystyna Grodzka