Urządzenia dawniej i dziś w klasie 2c

Poznając tematykę związaną z elektrycznością uczniowie z klasy 2c przynieśli do szkoły swoje rodzinne pamiątki z czasów babć i prababć. Wielką radość sprawiła możliwość obejrzenia na własne oczy dawnych urządzeń i porównywanie ich z tymi aktualnymi. Uczniowie mogli zobaczyć: kołowrotek, stary telefon, żelazko na duszę, strugaczkę, młynek do mielenia kawy, kasety magnetofonowe oraz rzutnik do wyświetlania bajek na ścianie. Dzięki mamie i wujkowi Mateusza dzieci dowiedziały się jak kiedyś oświetlano mieszkania, sprawdzały jak wyglądały lampy naftowe oraz miały możliwość posłuchania muzyki z płyty gramofonowej. Dzieciom bardzo podobała się możliwość dotknięcia i „przetestowania” dawnych sprzętów. Cały tydzień z zaciekawieniem spoglądali na naszą klasową wystawę.

Agnieszka Czereśniowska – wychowawczyni

publikacja: 20.03.2017