W II B rodzice przekazują wiedzę dzieciom

Z ogromną radością w ostatnich miesiącach gościliśmy w klasie naszych Rodziców, którzy zaproszeni przez Panią Jolę podzielili się swoja wiedzą.

Mama Franka – weterynarz – opowiedziała nam o życiu wilków oraz o tym co łączy psa z wilkiem. Obejrzeliśmy piękną prezentację multimedialną. Najbardziej spodobał nam się największy pies świata. Dostaliśmy obrazkową instrukcję co lubią , a czego nie lubią psy.

Tata Franka – informatyk – przeniósł nas w świat komputerów. Dowiedzieliśmy się jak zmieniał się komputer na przestrzeni lat. Mogliśmy dotknąć, obejrzeć , a nawet rozkręcić.

Mama Patryka – pielęgniarka – poprowadziła dla nas pogadankę na temat dbania o czystość. Myliśmy ręce w rytmie liczenia do pięciu. Za pomocą scenek i rekwizytów poznaliśmy kto pracuje w szpitalu. Omówiliśmy również Europejska Kartę Praw Dziecka w szpitalu. W nagrodę otrzymaliśmy kolorowe plasterki.

Rodzice Masakiego zabrali nas w przepiękną podróż do Japonii. Każdy z nas otrzymał tabliczkę ze swoim imieniem napisanym po japońsku. Dowiedzieliśmy się jaki klimat jest w Japonii i jakie są najpiękniejsze miejsca. Dzieci między 7 , a 12 rokiem życia muszą nauczyć się 1006 znaków. Wiele znaków bierze źródło z przedmiotów. Dzieci uczą się pisania na kartce w kratkę. Święto Kwitnącej Wiśni to wielki piknik pod kwitnącymi drzewami. Całe parki wypełnione są ludźmi, a japońska wiśnia nie wydaje owoców. Były też i niespodzianki, papierowe zabawki wykonane metodą orgiami. Niestety musieliśmy na nie zapracować wykonując postać Kubusia Puchatka orgiami płaskie z koła, ale wykonanie tego zadania sprawiło nam wielką radość.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, wiemy , ze czekają nas jeszcze lekcje o Internecie i dyskusja jak to jest z tym jajkiem i kurą.

Uczniowie klasy II B

publikacja: 27.03.2017