Kolorowe kodowanie, czyli CODE WEEK 2017

Europejski Tydzień Kodowania to wielkie święto związane z programowaniem i obchodzone jest w całej Europie. Jego celem jest upowszechnianie nauki programowania i pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. Jak co roku klasa 3c brała aktywny udział w tej inicjatywie. Tym razem uczniowie na zajęciach komputerowych tworzyli obrazek w generatorze dyktand graficznych.

Czytaj więcej i zobacz film…

Dzień Papieski w naszej szkole

Dzień Papieski w naszej szkole obchodziliśmy 6 października i to jak…

Jak co roku inaczej, w niepowtarzalnej atmosferze radości. Zaczęliśmy od dekorowania wszystkich wchodzących do szkoły, naklejkami z wizerunkiem Jana Pawła II.

W holu szkoły dowodziła grupa młodych entuzjastów Jana Pawła II, czyli ekipa z klasy 4a, która doglądała quizu, rozdawania myśli Papieża i propozycji dobrych uczynków.

Młodzież miała okazję złączyć się w tańcu integracyjnym, który trenowała wcześniej pod okiem p. Doroty Cejby.

Przeczytaj pełną relację, zobacz filmik i zdjęcia…

 

Startuje Szkolna Liga Matematyczna Siódemki

SLM to cykliczny konkurs dla uczniów Siódemki. Na początku każdego miesiąca poczynając od października, będą publikowane zadania dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych, za rozwiązywanie których będą przyznawane punkty. Przez cały rok uczestnicy SLM będą gromadzili punkty, a Ci którzy uzbierają ich najwięcej, przystąpią do finału.

Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy, a wszyscy finaliści oceny celujące z matematyki.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie.

Zapraszamy do udziału w SLM już dziś. Zobacz zestaw zadań na październik już dziś! Dostęp do zadań z menu: „Uczniu, warto wiedzieć > Konkursy Przedmiotowe” lub kliknij TUTAJ.

Dzień Chłopaka

W naszej szkole 28 września obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkurs w którym mogły wziąć udział dziewczynki, które przebrały się za chłopaka i chłopcy, którzy w tym dniu założyli krawat lub muszkę. Nagrodą dla zwycięzców była „Karta Nietykalności”. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom, którzy wzięli udział z zabawie i wspaniale się przebrali!

Czytaj więcej…

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem 29 września 2017 roku odbywał się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Główna część imprezy odbyła się w holu szkoły. O godzinie 10.30 do zawodów o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia przystąpiły reprezentacje rodziców, nauczycieli i uczniów.

 

Czytaj więcej…