Certyfikat Lepsza Szkoła

Już po raz kolejny nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w ogólnopolskim programie sprawdzającym wiedzę uczniów za pomocą specjalistycznych testów oraz porównującym ich osiągnięcia z wynikami klas z całej Polski.

Szkolny Caritas na zjeździe w poznańskiej katedrze

Nasza młoda kadra ze szkolnego Caritasu wyruszyła w sobotę 16 czerwca na ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS, który odbył się w poznańskiej katedrze i nie tylko…

Za trudy poniesione w całym roku szkolnym, za rozliczne akcje i serca otwarte zostaliśmy nagrodzeni dwoma dyplomami, w tym uroczyście została nam wręczona II nagroda w konkursie fotograficznym wraz z nagrodą pieniężną (już rozdysponowaną w marzeniach przez naszych zapaleńców).

Czytaj więcej…

XVII Festyn Niebiescy Dzieciom

Poznańska Policja serdecznie zaprasza na XVII Festyn Charytatywny „Niebiescy Dzieciom”. Jak co roku impreza ma na celu wspieranie małych pacjentów Szpitala im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Przedsięwzięcie odbędzie się 23 czerwca br. od godz. 13:00 na terenie przyległym do Areny przy ul. Wyspiańskiego.

 

Wyjątkową atrakcją w tym roku będą działania Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, które wykonane zostaną przy użyciu śmigłowca policyjnego. Kolejnymi wydarzeniami będą pokazy musztry policyjnej oraz zatrzymania szczególnie niebezpiecznych przestępców przy użyciu psów służbowych.

Dla najmłodszych przygotowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a także możliwość zapoznania się ze sprzętem służb mundurowych oraz innych instytucji.

Czytaj więcej na stronie organizatora…

Program Dobry Start

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.

Szczegóły programu na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zakopanie „Kapsuły czasu” w Siódemce

14 czerwca 2018 roku był dniem szczególnym dla naszej szkoły. W tym dniu najmłodsi uczniowie wzięli udział w zakopaniu „Kapsuły czasu”. Wydarzenie to było jednym z punktów Sentymentalnej Podróży po Osiedlu Kopernika, odbywającej się w ramach Malta Festival Poznań 2018.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że spotkał nas zaszczyt przygotowania kapsuły z przesłaniem dla potomnych przeprowadziliśmy z dziećmi w klasach 1-3 pogadanki na temat, co warto byłoby umieścić w kapsule, co jest znakiem naszych czasów.

Czytaj więcej…

Święto Szkoły w Siódemce

W tym roku nasza Szkoła obchodziła swoje święto już 30 maja. Uczniowie klas 4-7 przybyli odświętnie ubrani na uroczysty apel, podczas którego laureatom konkursów przedmiotowych wręczono nagrody i dyplomy. W tym dniu swoje nagrody odebrali także nauczyciele. Wszyscy wysłuchali wystąpienia pani Dyrektor. Podniosłym momentem uroczystości było wpisanie się najlepszych uczniów klas szóstych do Księgi Patrona.

Czytaj pełną relację…

 

Rodzice vs dzieci 2018

W czwartek 7 czerwca już po raz drugi w Siódemce w szranki stanęli nasi uczniowie i ich rodzice. Areną ich zmagań były boiska: rozgrywano więc mecze w piłkę ręczną, w siatkówkę oraz koszykówkę. Zabawy było przy tym co nie miara – czasami dzieci ogrywały rodziców, innym razem to rodzice ogrywali dzieci. Ostatecznie zwyciężyli wszyscy, a nagrodą była zabawa i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej, zobacz zdjęcia i film…

Mistrz Esperanto

12 maja w naszej szkole odbył się konkurs dla klas trzecich o tytuł „Mistrza Esperanto„. Dzieci, które przez cały ostatni rok szkolny uczestniczyły w świetlicowych zajęciach i uczyły się tego języka miały okazję sprawdzić swoją wiedzę.

16 wspaniałych trzecioklasistów przygotowanych przez panie Monikę Rogowicz i Weronikę Buczkowską stanęło w szranki językowe. Oceniał je wyjątkowy gość, Konsul Honorowy Peru Pan Kajetan Pyrzyński oraz nasza Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka = esperantyści i pasjonaci tego języka.

Czytaj więcej…