Terminy omawiania lektur

Lektury podstawowe – klasa IV

Tytuł/ klasa 

4a 4b 4c 4d 4e

4f

1.      Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

 

 

2.10. 2017

 

 

 

6.11.2017

 

11.12.2017

 

8.01.2018

 

26.02.2018

 

26.03.2018

2.      Janusz Christa Kajko i Kokosz. „Szkoła latania” (komiks)  

6.11.2017

 

2.10.2017

 

26.03.2018

 

26.02.2018

 

 

4.12.2017

 

23.04.2018

3.      J. J. Sempe, R. Goscinny „Mikołajek”   

23.04.2018

 

26.02.2018

 

2.10.2017

 

11.12.2017

 

 

8.01.2018

 

6.11.2017

4.      Joanna Olech „Dynastia Miziołków”  

11.12.2017

 

23.04.2018

 

7.05.2018

 

2.10.2017

 

 

6.11.2017

 

8.01.2018

5.      Frances  Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”  

26.03.2018

 

11.12.2017

 

6.11.2017

 

16.04.2018

 

7.05.2018

 

26.02.2018

Lektury podstawowe – klasa V

Tytuł/klasa 5a 5b 5c 5d
1.  Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”  

15.01.2018

 

9.10.2017

 

23.04.2018

 

19.03.2018

2.  L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”  

14.05.2018

 

19.03.2018

 

9.10.2017

 

26.02.2018

3. Zbigniew Nienacki „Pan Samochodzik i templariusze”  

9.10. 2017

 

15.01.2018

 

5.03.2018

 

14.05.2018

4. John Ronald Reuel Tolkien  „Hobbit, czyli tam i z powrotem”  

11.12.207

 

27.11.2017

 

4.12.2017

 

20.11.2017

5. Frances Hodgson Burnett  „Tajemniczy ogród”  

19.03.2018

 

23.04.2018

 

22.01.2018

 

2.10.2017

Lektury podstawowe – klasa VI

Tytuł /klasa 6a 6b 6c 6d
1. K. Makuszyński  „Szatan z siódmej                          klasy”  

7.05.2018

 

6.11.2017

 

12.02.2018

 

9.10.2017

2. I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”  

16.10.2017

 

19.03.2018

 

11.12.2017

 

15.01.2018

 

3. S. Lem „Bajki robotów”  

26.03.2018

 

15.01.2018

 

23.04.2018

 

21.05.2018

4. M. Dąbrowska „Marcin Kozera”  

11.12.2017

 

2.10.2017

 

15.01.2018

 

4.12.2017

 

5. A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów”  

22.01.2018

 

7.05.2018

 

6.11.2017

 

19.03.2018

6. J. R. R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”  

11.04.2018

 

5.02.2018

 

4.06.2018

 

4.06.2018


Lektury podstawowe – klasa VII

Tytuł/klasa

 

7a 7b 7c 7d
1. Karol Dickens „Opowieść wigilijna”

 

 

14.12.2017

 

14.12.2017

 

14.12.2017

 

14.12.2017

2. Aleksander Fredro „Zemsta”

 

 

19.01.2018

 

19.01.2018

 

16.04.2018

 

16.04.2018

3. Henryk Sienkiewicz „Quo vadis”

 

 

5.03.2018

 

5.03.2018

 

23.10.2017

 

23.10.2017

4. Henryk Sienkiewicz „Latarnik”

 

 

25.09.2017

 

25.09.2017

 

27.11.2017

 

27.11.2017

5. Stefan Żeromski „Siłaczka”

 

 

16.04.2018

 

16.04.2018

 

14.05.2018

 

14.05.2018

6. Adam Mickiewicz

„II część Dziadów”

 

 

27.11.2017

 

27.11.2017

 

25.09.2017

 

25.09.2017

7. Ernest Hemingway

„Stary człowiek i morze”

 

 

 

14.05.2018

 

 

14.05.2018

 

 

19.01.2018

 

 

19.01.2018

8. N.H. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”

 

 

23.10.2017

 

23.10.2017

 

5.03.2018

 

5.03.2018

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast