Pomoce dla dzieci (Scratch)

Na stronie będą publikowane projekty wykonane w Scratch, które mogą pomóc w przyswajaniu wiedzy i umiejętności z różnego zakresu informacji.

Która godzina? – to projekt pomagający w przyswojeniu umiejętności rozpoznawania właściwej godziny na zegarze wskazówkowym. Program działa w trybach: pokazywania losowej godziny, godziny wskazanej przez użytkownika, oraz w trybie testu – sprawdzenia umiejętności.

Literkiw tej grze przeznaczonej dla dzieci uczących się układu klawiatury komputerowej, chodzi o odnalezienie na niej i wciśnięcie spadającej na ekranie literki, zanim ta spadnie na sam dół. To nauka przez zabawę, a wynikami można pochwalić się przed kolegami.

Tabliczka mnożenia z nietoperzemto test znajomości tabliczki mnożenia z zakresu od 1×1 do 9×9.

Nie ma Cię kto przepytać? Zrobi to nietoperz 🙂

Minionkowa tabliczka mnożenia na czas kolejny test znajomości tabliczki mnożenia – tym razem rozwiązujemy zadania na czas, pod czujnym okiem Minionka. Powodzenia!!!