Zakończenie sezonu narciarskiego w Siódemce

W środę 21 marca dzieci z klas od 1 do 3 zakończyły sezon narciarski na poznańskiej Malcie. Na ostatnich zajęciach jeździły slalomem na czas. Na koniec każdy uczestnik kursu otrzymał pamiątkowy dyplom i mógł zająć miejsce na podium.

Zapraszam na kolejny sezon w przyszłym roku szkolnym.

Zobacz więcej zdjęć.

Aktywnie i zdrowo: taekwondo – pasja Marty z klasy 6c

Uczennica klasy 6c Marta Szponikowska osiąga wiele sukcesów sportowych, które są owocem jej pracy w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Marta trenuje taekwondo ponad trzy lata w klubie AZS OŚ Poznań. W treningach uczestniczy cztery razy w tygodniu po półtorej godziny. Podczas ferii zimowych oraz wakacji bierze udział w obozach sportowych organizowanych przez klub.

      Czytaj więcej…

Siódemka na XI Olimpiadzie Sportowej…

1d na XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów

W piątek 15 września 2017 klasa 1d wzięła udział w XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów organizowanej przez Ogród Jordanowski nr 2 przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu.  Dzieci  miały możliwość sprawdzenia swoich sił w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.  Zdobyliśmy puchar dla najlepszej drużyny i wiele medali.

Czytaj więcej…

Pływająca Siódemka

Najlepsi pływacy – uczniowie „Siódemki” przyczynili się do kolejnego sukcesu.

Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów w klasyfikacji generalnej szkół w ramach zawodów pływackich, które odbyły się w roku szkolnym 2016/2017.
Zdobyliśmy bon na zakup sprzętu sportowego o równowartości 2 tysięcy złotych.
Nagrodzone pozostały 3 najlepsze poznańskie szkoły podstawowe.

Pływacy z Siódemki

Zachęcamy wszystkich uczniów klas drugich i trzecich do udziału w zajęciach nauki pływania i doskonalenia swoich umiejętności. Założeniem kolejnej edycji jest upowszechnianie nauki pływania wśród dzieci i ich rodziców. Pływanie należy do tych form działalności ruchowej człowieka, którą uprawiać można od wczesnego dzieciństwa do późnej starości. Korzyści płynące z opanowania umiejętności pływania są ogromne.
Najbardziej cieszy fakt, że kompetentność pływania wśród naszych uczniów jest na wysokim poziomie.
W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia będą trwać od 2 października 2017 do 22 czerwca 2018 roku.

Zobacz relację z ubiegłorocznego finału zawodów pływackich.