Rok szkolny 2016/2017

logo_succes


EDUKACJA   WCZESNOSZKOLNA

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania klas I-III

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 74 w Poznaniu odbył się ,,Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania”.

Osiągnięcia naszych uczniów:

  • uczennica klasy 3d d Łucja Kozakiewicz zajęła I miejsce w kategorii klas III,
  • uczeń klasy 2a Kacper Żytkiewicz II miejsce w kategorii klas II,
  • nasza najmłodsza uczestniczka Marysia Wiercioch z klasy 1b została wyróżniona.

Czytaj więcej…


XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

W finałach konkursu, który odbył się w „Siódemce” nasi uczniowie zajmowali miejsca:

  • w klasach 1 – drugie miejsce zajęła Natalia Markowska,
  • w klasach 2 – drugie miejsce zajął Adrian Fengler,
  • w klasach 3 – trzecie miejsce zajął Maja Plucińska.

(czytaj więcej)


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY PT. „ZNAM DRZEWA NASZYCH LASÓW I PARKÓW”

Etap międzyszkolny – 28.11.2016  (czytaj więcej)

I MIEJSCE: STANISŁAW DEMBIŃSKI KL. 2C; ALEKSANDRA JANAS KL. 3C


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI „ LATO W PIOSENCE”

I miejsce w kategorii klas I – Antonina Dembińska
II miejsce w kategorii klas II – Jadwiga Kajan
III miejsce w kategorii klas III – Maja Plucińska


Międzyszkolny Konkurs „Nie bójmy się ratować”

Bartłomiej Mroczkowski kl. 1b – wyróżnienie


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Emilii Waśniowskiej”

Wojciech Jagielski kl. 1b – I miejsce


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Makulatura to nie śmieć”

Zofia Kaczanowska i Maria Wiercioch kl. 1b – wyróżnienie


Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego

Alicja Brzozowska , Maciej Ławniczak, Zofia Hańczewska, Wojciech Hadyński z klasy 2a – wyróżnienia


Międzyszkolne Zawody Pływackie

Bartosz Kowalczyk kl. 2c – II miejsce stylem dowolnym chłopców


Zawody Pływackie Szkół Podstawowych Miasta Poznania

Szymon Pietkun i Jacek Nowak- kl. 3c – III miejsce w sztafecie chłopców

Aleksndra Brzozowska, Mia Dymek, Marianna Sokołowska – kl. 3c – III miejsce w sztafecie dziewczynek


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Piotr Przybyszewski kl. 2c – wyróżnienie

Nikodem Jokiel, Franciszek Bucikiewicz, Szymon Pietkun kl. 3c – wyróżnienia


Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy klas II

Stanisław Dembiński kl.2c – I miejsce


Konkurs – Koty pstroty, czyli jesienne kocie psoty

dwie nagrody: Amelia Borowicz i Patrycja Stańczak – kl. 2h


Konkurs Plastyczny „Z górki na pazurki”

nagroda Matylda Skrzywanek – STYCZEŃ 2017 – kl. 2h


„Wiosna, wiosna ach koty” – konkurs plastyczny

dwie nagrody- Natalia Sobczak i Ola Kędziora – maj 2017 – kl. 2h


MKS „Handball” Liga Szkrabów w Mini Piłce Ręcznej

Jakub Buczko – kl. 3b – I miejsce

Michał Dorosiński, Nikodem Jokiel, Bartosz Kowanek, Jakub Kozłowski, Jacek Nowak, Szymon Paryzek, Szymon Pietkun, Kacper Ratajczak, Maksymilian Siwa, Aleks Zenkteler, Mikołaj Zmidziński – kl. 3c – I miejsce


Turniej Koszykówki Dziewczynek klas III „Poznańskie Centra Koszykówki”

Emilia Drzewiecka, Maja Otto – kl. 3b – I miejsce

Aleksandra Brzozowska, Mia Dymek, Marianna Sokołowska, Oliwia Stachurska – kl. 3c – I miejsce


 

Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Adam Olejnik – kl. 3b – finalista pierwszego etapu

Antonina Marcinowska kl. 3b – finalistka pierwszego etapu


Świetlicowy Konkurs „ Mam Talent”

Maja Szymańska- kl. 3b – I miejsce

Maja Otto – kl. 3b – wyróżnienie


 

SUKCESY UCZNIÓW KLAS IV – VI

Siódemka w gronie finalistów XVI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Miasta Poznania

Dnia 9.05.2017 roku odbyło się rozdanie nagród przyznanych w XVI Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Miasta Poznania, który organizowany jest przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Zofii Nałkowskiej. W finale mieliśmy swoją reprezentantkę – Emilię Derpińską z klasy 5d, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, nie tylko ortograficznych, sukcesów!

(zobacz zdjęcia)


Uczniowie Siódemki finalistami konkursu „Ja i Przyroda”

Nasi uczniowie tj. Mateusz Frohmberg z klasy 6e, Adam Woźniak oraz Jędrzej Żytkiewicz z klasy 5c zostali finalistami miejskiego etapu konkursu „Ja i Przyroda”.

(czytaj więcej)


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY 

Etap międzyszkolny – 3 marca 2017

I MIEJSCE: Drużyna w składzie: Dominika Markowska, Zuzanna Szczepańska, Maja Golec, Weronika Sobkowiak, Marta Plaskota, Mikołaj Glabś oraz Mikołaj Ratajak, brawurowo zaprezentowała swoją interpretację mitu pt. „O jabłku niezgody”.

(czytaj więcej)


Uczennica naszej szkoły – Nina Pilarek z klasy 5b finalistką ogólnopolskiego konkursu plastycznego 

9 grudnia w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród i dyplomów w konkursie plastycznym. Praca Niny, zatytułowana „Nie traćmy nadziei” została wyróżniona i nagrodzona.

(czytaj więcej)


KONKURS „REPORTAŻ Z POZNAŃSKIEGO CZERWCA”

I MIEJSCE: Zofia Przybylska


OGÓLNOPOLSKI KONKURS LEKSYKALNY „MEMORY MASTER”

Klasy IV

Laureat II stopnia – Szymon Fornal
Laureat III stopnia – Marysia Mikołajczyk
Wyróżnienie – Stanisław Kuc

Klasy VI

Laureat III stopnia – Mikołaj Glabś, Marta Plaskota
Wyróżnienie – Konrad Jarecki


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
„KANGUR”

WYRÓŻNIENIA
Piotr Przybyszewski, Kasjan Bednarkiewicz, Aleksandra Janas, Franciszek Bucikiewicz, Szymon Pietkun, Nikodem Jokiel, Maciej Stachowiak, Szymon Fornal, Maciej Bejmowicz, Hubert Glaczyński, Maksymilian Górny, Nikodem Kolakowski, Gabriela Skrzypczak, Adrian Jarzina, Krzysztof Kaczkowski, Jowita Leśniak, Maciej Kucharzyk, Emilia Derpińska, Amelia Puszczykowska, Aleksander Woźniak.


XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas IV

Finalista – Szymon Fornal


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas V

Finaliści – Maciej Kucharzyk, Krzysztof Kaczkowski


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Liga Quizowa Matx

II miejsce Alicja Mączyńska – kl.VI
III miejsce Maria Pioch Sławomirska – kl. VI


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY-„MULTITEST”

WYRÓŻNIENIA :
Maciej Kucharzyk, Krzysztof Jarecki, Jan Cymerman, Konrad Jarecki


WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY- etap rejonowy

Maciej Kucharzyk, Zuzanna Szczepańska, Maciej Włodarczyk, Gniewomir Barczykowski, Aleksander Woźniak


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY „EDI PANDA”

WYRÓŻNIENIA
Kinga Brzęcka, Mateusz Berłowski , Jakub Fedorowicz


I miejsce na Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców

Bartosz Antoszczyszyn, Franciszek Czajka, Tomasz Gągało, Filip Górski, Piotr Jagodziński, Patryk Kaczmarek, Kacper Mańkowski, Mikołaj Rydzewski, Damian Sójka, Remigiusz Warzybok, Franciszek Wieczorek, Maciej Włodarczyk, Michał Włodarczyk, Błażej Zakrzewski Jędrzej Żołądkiewicz, Mateusz Żołądkiewicz


I miejsce na Turnieju Mini Kosza w Nowym Tomyślu chłopców rocznik 2005

Bartosz Antoszczyszyn, Tomasz Gągało, Piotr Jagodziński, Damian Sójka, Remigiusz Warzybok, Franciszek Wieczorek, Błażej Zakrzewski


II miejsce na 23 Gwiazdkowym Turnieju Mini Kosza chłopców rocznik 2005

Bartosz Antoszczyszyn, Tomasz Gągało, Piotr Jagodziński, Damian Sójka, Remigiusz Warzybok, Franciszek Wieczorek, Błażej Zakrzewski


II miejsce na Turnieju Mini Kosza o Puchar Dyrektora SP 6 w Śremie chłopców rocznika 2004

Filip Górski, Patryk Kaczmarek, Kacper Mańkowski, Maciej Włodarczyk, Michał Włodarczyk, Jędrzej Żołądkiewicz, Mateusz Żołądkiewicz


I miejsce w Lidze MKK Pyra klas IV w Mini Koszykówce

Mateusz Berłowski, Olivier Drabek, Szymon Fornal, Olivier Grzesiak, Jakub Kendzia, Nikodem Kołakowski, Marcel Kosiak, Mikołaj Kwiatkowski, Filip Lorenc, Marcin Soroka, Piotr Surdziel, Patryk Tarajkowski, Jan Targowski, Bruno Wolak


I miejsce w I Kroku Mini Kosza chłopców rocznik 2006 i młodsi,

Mateusz Berłowski, Olivier Drabek, Szymon Fornal, Olivier Grzesiak, Jakub Kendzia, Nikodem Kołakowski, Marcel Kosiak, Mikołaj Kwiatkowski, Filip Lorenc, Marcin Soroka, Piotr Surdziel, Patryk Tarajkowski, Jan Targowski, Bruno Wolak


III miejsce Turnieju Mini Kosza o Puchar Dyrektora SP 6 w Śremie

Mateusz Berłowski, Olivier Drabek, Szymon Fornal, Olivier Grzesiak, Jakub Kendzia, Nikodem Kołakowski, Marcel Kosiak, Mikołaj Kwiatkowski, Filip Lorenc, Marcin Soroka, Piotr Surdziel, Patryk Tarajkowski, Jan Targowski, Bruno Wolak


III miejsce na Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

Mia Dymek, Gabriela Krzymieniecka, Zofia Przybylska


 

 

Share

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Share
Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast