1a w Muzeum Narodowym

W czwartek 14 czerwca wybraliśmy się do Muzeum Narodowego na zajęcia wprowadzające w świat sztuki.

Pierwszym etapem było poznanie przestrzeni muzealnej, następnie przeszliśmy do poszukiwań obrazów z cytryną, które jak się okazało przedstawiają martwą naturę, potem podziwialiśmy krajobrazy Clauda Moneta…

Czytaj więcej…

Wycieczka klasy 1b i 1c do Szreniawy

W czwartek 14 czerwca pierwszaki z klasy 1b i 1c odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno–Spożywczego w Szreniawie. Podczas pobytu w muzeum dzieci wzięły udział w lekcji pod tytułem „Zwierzęta gospodarskie”, wysłuchały ciekawych opowieści przewodnika o wołach, krowach, świniach, koniach i owcach, odwiedziły wiejskie zwierzęta w ich zagrodach.

Czytaj więcej…

Klasa 3b w Muzeum Narodowym

Klasa III b jako klasa dociekliwych wybrała się 12 czerwca do Muzeum Narodowego. Tam uczestniczyliśmy w lekcji poświęconej tematyce koloru w malarstwie. Poznawaliśmy właściwości barw, ich pochodzenie i klasyfikację. Dowiedzieliśmy się jakie to są barwy podstawowe, jakie pochodne, a jakie neutralne.

Oczywiście całą wiedzę nabywaliśmy obserwując obrazy znanych artystów Wojciecha Fangora, Stanisława Fijałkowskiego, Stefana Gierowskiego.

Czytaj więcej…

Z wizytą w Ćwierćlandii

Z wizytą w Ćwierćlandii
czyli
Dzień Mamy i pożegnanie roku szkolnego w klasie III H

 

To ostatni nasz dzień w tej klasie,
to ostatni raz,
gdy jesteśmy tu razem,
pożegnania nadszedł czas.
Żegnaj nam, trzecia klaso,
w oku kręci nam się łza,
gdy widzimy w koło wszystkich,
którzy tak kochali nas…

Już czas, już czas,
się pożegnać,
czwarta klasa woła nas.
Tak nam trudno się rozstawać,
chcielibyśmy cofnąć czas,
lecz musimy pożegnać was…

Czytaj więcej…

Klasa 2b w podróży po Afryce

6 czerwca dzieci z klasy 2b udały się w podróż po kontynencie afrykańskim. Stało się to za sprawą babci Helenki Rogozińskiej – pani Katarzyny Rogozińskiej, która odbywa podróże po Afryce w ramach wolontariatu. Opowiedziała nam i pokazała zdjęcia z podróży do RPA, Mozambiku i Tanzanii.

Pani Katarzyna jest nauczycielką i uczy afrykańskie dzieci języka angielskiego. Na jakiś czas nasza sala zmieniła się nie do poznania…

Czytaj więcej…

Wycieczka 2b na Ostrów Tumski

W piątek, 25 maja pojechaliśmy w miejsce skąd wszystko się zaczęło. To właśnie tu, na Ostrowie Tumskim można znaleźć ślady początków naszego miasta i naszego państwa.

Pan Jarek, nasz przewodnik opowiedział nam jak wyglądał pierwszy gród, który zapoczątkował nasze miasto, skąd wzięła się nazwa Ostrów Tumski i co ona oznacza. Poznaliśmy legendy związane z tym miejscem oraz utrwaliliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie.

Czytaj więcej…

Wycieczka klas IIId i IIIh do Biskupina

My – Słowianie z klasy III d i III h
czyli
poznajemy biskupińską osadę.

W piękny, słoneczny dzień majowy wyjechaliśmy na długą, pełną atrakcji dwunastogodzinną wycieczkę prasłowiańskim szlakiem.

Na początku, gdy dotarliśmy do Biskupina, zapoznaliśmy się z historią łucznictwa. Bogatsi o teorię spróbowaliśmy swoich sił w strzelaniu z łuku i kuszy do celu. I to, co wydawało nam się z pozoru proste, okazało się nie tak łatwym zadaniem, ale ostatecznie posiedliśmy nową umiejętność i zdaliśmy na „szóstkę”.

Czytaj więcej…

Złote Erazmy 2017/2018 – wielki finał klas 1-3

W drugim tygodniu maja zakończyliśmy tegoroczne zmagania o statuetkę Złotego Erazma. W ostatniej rozgrywce wzięliśmy udział w szeregu konkursach. Sprawdziliśmy swoje możliwości i umiejętności na wielu płaszczyznach.

Najpierw przedstawiciele naszych klas przystąpili do potyczek z wiedzy o kulturze i savoir-vivre. Ścisłe umysły rywalizowały w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych. Lingwiści bawili się językiem angielskim. Przyszli informatycy i programiści pochylili się nad netykietą, układali na czas puzzle oraz prezentowali swoje zdolności graficzne, sprawnie wykonując rysunki w programie PAINT. Nie zabrakło też zadań dla całego zastępu plastyków…

Czytaj więcej…

Wizyta klasy 1b w Muzeum Narodowym

10 maja nasza klasa wybrała się do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Wzięliśmy udział w lekcji pod tytułem „W świecie arcydziełek”. Podczas zajęć oglądaliśmy różnego rodzaju obrazy: martwą naturę, pejzaże oraz portrety. Dowiedzieliśmy się jak wygląda warsztat pracy malarza artysty, jakimi posługuje się narzędziami podczas tworzenia dzieła.

Czytaj więcej…

Klasa 1c w Starym Zoo

Zastanawialiście się kiedyś, czy smoki istnieją naprawdę? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy podczas wycieczki do Starego Zoo. Wzięliśmy udział w niezwykłej lekcji przyrody.

Na początku spotkania przypomnieliśmy sobie słynne bajkowe smoki i wskazywaliśmy ich cechy wspólne. Rozważaliśmy, jakie zwierzęta mogły być inspiracją dla autorów legend. Później spotkaliśmy się ze „smokami” mieszkającymi w Starym Zoo…

Czytaj więcej…