Mali kolekcjonerzy

W środę, 7 lutego, odbyła się kolejna edycja Wystawy Małego Samorządu Uczniowskiego pod tytułem „Mali Kolekcjonerzy”. Jak co roku, dzieci wystawiały swoje zbiory.

Pojawiły się pluszaki, kamienie, zestawy klocków, domki dla lalek, spinnery, monety, samochodziki i różne inne atrakcyjne kolekcje.

Czytaj więcej…

Klasa IIIB w Muzeum Misyjnym

26 stycznia klasa III B wybrała się do Muzeum Misyjnego. Tutaj chcieliśmy podsumować temat omawiany w klasie, a mianowicie kontynent afrykański.

W muzeum naszym oczom ukazały się piękne afrykańskie stroje, a także niesamowite prace artystyczne wykonane przez ludzi na całej kuli ziemskiej.

Czytaj więcej…

Klasa IIIb na wycieczce: „Początek”

30 stycznia klasa III B wyjechała na wycieczkę, której hasłem mogłoby stać się słowo – początek.

Najpierw wspięliśmy się na wzgórze Przemysła, aby z wieży podziwiać panoramę Poznania. Następnie poszliśmy do Odwachu, gdzie mieści się Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Tutaj znalazła swoją siedzibę Straż Ludowa, która 27 grudnia 1918 roku, ruszyła do Powstania.

Czytaj więcej…

Klasa 1c w Teatrze Animacji

31 stycznia wybraliśmy się do Teatru Animacji na przedstawienie pod tytułem: „Dziób w dziób”. Po spektaklu wzięliśmy udział w spotkaniu z aktorami. Obejrzeliśmy lalki, które występowały w sztuce oraz ciekawe dekoracje. Później podziwialiśmy marionetki i kukły zgromadzone na wystawie. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Izabela Jarosz

Klasa 2b z wizytą w Muzeum Narodowym

W środę, 31 stycznia klasa 2b wybrała się do Muzeum Narodowego na warsztaty pod hasłem „Muzealny zwierzyniec”.

Po dotarciu na miejsce powitała nas pani, która oprowadziła nas po salach muzealnych. Najpierw jednak przypomniała nam zasady poruszania się po gmachu muzeum. Byliśmy już tutaj w klasie pierwszej, więc doskonale wiedzieliśmy, że należy zachować ciszę, nie wolno nam biegać i dotykać eksponatów.

Czytaj więcej…

Bal karnawałowy klas 1b, 1c i 2b

26 stycznia uczniowie klas 1b, 1c i 2b skorzystali z zaproszenia na niezwykły bal przebierańców. Tegoroczna zabawa odbywała się pod hasłem: „Superbal, czyli bal super charakterów.

Czytaj więcej…

Dzień Składanek i Łamigłówek w klasie 1c

29 stycznia nasza klasa włączyła się w obchody Dnia Składanek i Łamigłówek. Pani pokazała nam, jak zrobić własną krzyżówkę. Ponieważ nie znamy jeszcze całego alfabetu, więc tworzyliśmy krzyżówki obrazkowe. Wszystkie grupy starannie i z dużym zaangażowaniem wykonały zadanie.

Dzieci z klasy 1c

Opiekun: Izabela Jarosz

Karnawałowe szaleństwo 3e


W czwartek na parkiecie szalała klasa 3e. Jak karnawałowy zwyczaj każe – wszystkich nogi do tańca prowadziły. Wodzirejki przygotowały żywą, świetną muzykę – każdy znalazł swoje ulubione melodie i piosenki.

Wszyscy uczestnicy balu karnawałowego przygotowali sobie odpowiednie stroje. Niektórzy wykonali je prawie własnoręcznie!

Czytaj więcej…

XXII Spotkanie Flażolecistów „Śladami Trzech Króli”

 W sobotę 13 stycznia w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej spotkali się flażoleciści na XXII Spotkaniu Flażolecistów „Śladami Trzech Króli”.

Przyjechało około 1700 muzyków, w tej liczbie byli również reprezentanci z naszej szkoły.

Czytaj więcej…