Prawdziwy św. Mikołaj – biskup z Miry – w 3b

Czas grudniowy rozpoczął się w klasie III b niespodziankami. Najpierw wycieczka, 5 grudnia Mikołajki na sportowo razem z klasą III C , a 7 grudnia zawitał do naszej klasy prawdziwy Święty Mikołaj  – biskup z Miry.

Opowiedział nam legendę o świętym Mikołaju. A my mieliśmy mnóstwo pytań, jak to jest z tymi prezentami?

      Uczniowie klasy III b.

Wychowawca: Jolanta Ławniczak

Joulu Suomessa czyli Boże Narodzenie po fińsku w 3h

W czwartek 7 grudnia odwiedziła naszą klasę Pinja Ojanen z Finlandii, by opowiedzieć nam o swoim kraju – Finlandii i o fińskich zwyczajach świątecznych. Finowie dekorują domy, ubierają choinkę i przygotowują specjalne dania na Boże Narodzenie, a także własnoręcznie wykonują i wysyłają kartki do rodziny i przyjaciół.

      Czytaj więcej…

Klasa 3B i 3C zwiedza makietę kolejową

1 grudnia 2017 roku pojechaliśmy z naszą klasą do Borówca pod Poznaniem, żeby obejrzeć makietę. Wyjazd był prezentem na Mikołajki. Do Borówca jechaliśmy autokarem razem z klasą III C. Właściciel przywitał nas i zaprosił do środka. A tu czekała na nas ogromna makieta, która składała się z 1300 metrów torów, dużej ilości wagonów i lokomotyw.

       Czytaj więcej…

Klasa 3b w radio Emaus

Klasa III B w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości pojechała do Radia Emaus. Dowiedzieliśmy się co to takiego promocja i reklama. Byliśmy w dużym studio nagrań. Zapoznaliśmy się z pracą realizatora dźwięku, reżysera programu. Nagrywaliśmy piosenkę, a potem podczas odsłuchiwania było dużo zabawy, gdyż realizator miksował ją w różny sposób – nawet odsłuchaliśmy nasz przebój śpiewany wspak.

      wychowawca: Jolanta Ławniczak

„Starsi młodszym”, czyli inscenizacja dzieci z kółka recytatorskiego

We wtorek, 5 grudnia dzieci z kółka recytatorskiego wraz z uczniami klasy 2b odwiedziły najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego. Przygotowały dla nich krótką inscenizację pod tytułem „Co słychać w jesiennym lesie?”. Inscenizację przygotowywały na zajęciach kółka recytatorsko – literackiego, a rekwizyty i kostiumy zostały wykonane z pomocą rodziców.

      Czytaj więcej…

Klasa 1d na pikniku ekologicznym

We wtorek 5 grudnia 2017 roku, uczniowie z klasy 1 d wzięli udział w pikniku ekologicznym „Segregacja-Transformacja”. Piknik zorganizowano w poznańskiej Arenie. Dużą atrakcją imprezy była możliwość zwiedzenia interaktywnej wystawy „Park praw natury i fizyki”.

      Czytaj więcej…

Andrzejki w klasie 1c

   28 listopada nasza klasa zorganizowała wieczór wróżb andrzejkowych. Wróżka Iwona przeczytała nam list, w którym znajdowały się wskazówki, jak dotrzeć do Komnaty Tajemnic. Żeby wejść do środka, musieliśmy wypowiedzieć magiczne zaklęcie.

     Czytaj więcej…

W starym, piastowskim grodzie (klasa 3e)

Historia jest nauczycielką życia, a naród bez historii – jak drzewo bez korzeni. Uczniowie klasy 3 e zgłębiali więc czasy, w których panowali królowie i badali, co dobrego dla swojego kraju uczynili. Poznali, między innymi, sposoby zakładania dawnych miast, które określano grodami. Wiedzą, że mieszkali tam władcy, wiedzą, że służyły one wszystkim okolicznym mieszkańcom.

Czytaj więcej…

Andrzejkowe wspomnienia (klasa 3e)

W minionym tygodniu Mama Patryka była andrzejkową Wróżką dla dziatwy z klasy 3e. W środowe popołudnie nasza sala zamieniła się w czarodziejską komnatę, w której uczniowie wróżyli sobie przyszłość.

Najpierw sprawdzali swoje przyszłe losy; między innymi – kto szybko wyjdzie za mąż lub szybko ożeni się, kto wyjedzie w podróż, kto zdobędzie dużo pieniędzy. Ich los ukryty był pod srebrnymi pucharami.

Czytaj więcej…

Klasa 4d w Radio Poznań

20 listopada uczniowie klasy 4d odwiedzili Radio Poznań.
Dzieci miały szansę zobaczyć profesjonalne studio, zapoznać się ze specyfiką pracy i atmosferą panującą w Radio Poznań, a także poznać ćwiczenia doskonalące emisję głosu. Uczniowie pojawili się także na antenie radiowej podczas audycji na żywo.

Czytaj więcej…