Dąb Pamięci – kwiecień miesiącem pamięci narodowej

W ramach ogólnopolskiego projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia”, w kwietniu 2010 roku odbyła się w naszej Szkole po raz pierwszy uroczystość posadzenia „Dębu pamięci” dla uhonorowania porucznika Józefa Motyla, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku.

Jak co roku tak i teraz ponownie przypomnieliśmy jego sylwetkę i uczciliśmy pamięć ofiar terroru stalinowskiego podczas uroczystego apelu.

Czytaj więcej…

Nowe strefy relaksu w Siódemce

14 kwietnia, w sobotę z samego rana, 16 wolontariuszy z Siódemki, przy wsparciu rodziców z klas 5a i 6a oraz Rady Rodziców, rozpoczęło akcję tworzenia mebli do kolejnych „Stref relaksu”.

Stworzone przestrzenie będą dostępne dla wszystkich uczniów, którzy (mamy nadzieję) pod okiem nauczyciela dyżurującego spędzać będą miło, przyjemnie i wygodnie przerwy pomiędzy lekcjami. Wierzmy, że stworzone „Strefy” będą dobrze służyć uczniom Siódemki.

Nasi wolontariusze włożyli w pracę dużo wysiłku i serca, doceńmy ich starania.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia z akcji…

Wielka zbiórka książek 2018

Drodzy rodzice i uczniowie!

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Wielka zbiórka książek„, organizowanej przez fundację Zaczytani.org. Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Książki zbierane są w ponad 1600 punktach w pięciu miastach. Zebrane książki przekazujemy do placówek medycznych w całej Polsce. Wspólnie otworzymy 100 nowych bibliotek w szpitalach.

Każdy może wesprzeć akcję, przekazując książki dla dzieci, młodzieży lub dla dorosłych w terminie do 20 maja. Książki powinny być nowe lub w dobrym stanie, wydane po roku 2000.

Z góry liczymy na zaangażowanie.

Koordynatorem akcji w „Siódemce” jest Jolanta Podgórna.

Więcej o akcji przeczytasz na zaczytani.org

Wyniki konkursu plastycznego „Nieskończoność kosmosu…”

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Nieskończoność kosmosu czyli
wśród gwiazd, planet i księżyców”
zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Poznaniu,
organizator – Beata Żyto,
marzec 2018r.
Błażej Graboś lat 5

W konkursie udział wzięło 29 przedszkoli, oraz szkół z terenu całej Polski. Dotarło do nas dokładnie 57 prac plastycznych: dzieci 5-6 lat dostarczyły 48 prac, a dzieci 7 i 8 letnie nadesłały 9 prac. Prace małych Artystów zachwyciły barwą, dziecięcą kreską i interpretacją tematu, ukazującą prawdziwą nieskończoność Kosmosu, nieograniczoną przez fantazję i wyobraźnię plastyków.

Obrady jury z dnia 9 kwietnia 2018 r. wyłoniły zwycięzców.

Zobacz nagrodzone prace i listę zwycięzców.

Nowy numer gazetki „Echo Siódemki”

Zachęcamy do przeczytania kolejnego numeru gazetki internetowej „Echo Siódemki”.
W tym numerze przypomnimy, czym są dobre maniery i jak zachowywać się w najróżniejszych sytuacjach.
Pamiętaj, że dobre maniery ułatwią Ci życie i to one dodają Nam blasku!

A w numerze między innymi:

  • Poznajemy kodeks dobrego zachowania, czyli czym skorupka za młodu nasiąknie;
  • Królewska uczta, czyli wszystko o zachowaniu przy stole;
  • Mój wygląd świadczy o mnie, czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą;
  • Szanowna Pani, Szanowny Panie, czyli sztuka komunikacji;
  • Damy i rycerze, czyli grzeczności nigdy za wiele.

Wszystkie numery znajdziesz w zakładce: Uczniu, warto wiedzieć – Gazetki szkolne – Echo Siódemki.

Nauczyciele  opiekunowie gazetki:
Dominika Carius,
Agnieszka Czereśniowska.

Nagroda dla szkolnego koła Caritas

Z radością informuję, że nasz Szkolny Caritas zajął II miejsce w konkursie pod tytułem „Szkolne Koła Caritas w świetle obiektywu”.
Nagrodę, także pieniężną, otrzymamy 16 czerwca, w dniu zjazdu Caritasu Archidiecezji Poznańskiej w Katedrze.
Cieszy mnie ta nagroda szczególnie, ponieważ Komisja Konkursowa dostrzegła i zaakceptowała odrobinę… szaleństwa naszego zespołu.

Wystarczy popatrzeć na wszystkie zdjęcia.

Jolanta Podgórna

Szkolna Liga matematyczna – kwiecień 2018

Po raz ostatni w tym roku szkolnym zapraszamy uczniów do rozwiązywania zadań w Szkolnej Lidze Matematycznej. Zadania na kwiecień są ostatnią szansą na zdobycie dodatkowych punktów w całorocznych zmaganiach.

Zadania i aktualna tabela wyników dostępne są  w zakładce: Uczniu, warto wiedzieć – Konkursy Przedmiotowe

Wiem, jak ratować życie

22 marca uczniowie wszystkich klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacjach kryzysowych, pod tytułem: Wiem, jak ratować życie. Szkolenie to zorganizowało Wojewódzkie Centrum Wiedzy.

Podczas dwugodzinnego wykładu siódmoklasiści przypomnieli sobie, jak należy postępować, gdy jesteśmy świadkami wypadku, kiedy, kto i jak powiadamia pogotowie, straż pożarną czy policję.

Czytaj więcej

Pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka


 Miło nam poinformować, że 19 marca w bibliotece naszej szkoły po raz pierwszy odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka dla uczniów klas 4-7.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego recytatora zgłosiły się cztery szkoły z Poznania. Gościliśmy recytatorów z: SP 55, SP 57, SP 65 i SP 78. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 5b – Jakub Czelej.

Finaliści przygotowali recytację różnych wierszy Józefa Ratajczaka. Wysłuchaliśmy następujących utworów: Pierwszy spacer po mieście, Miauczący kotek, Obiad z gadem, Hipopotam się waży!, Co warto wiedzieć, gdy o wilku mowa,  oraz Marzenia na wiosnę.

Sprawdź kto był zwycięzcą – czytaj więcej.

Debata w Siódemce

15 marca w naszej Szkole odbyła się debata, zatytułowana  Kultura to nie matura. Takt i nietakt szkolny, w której wzięli udział przedstawiciele Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz Pracowników administracji i obsługi.

Podczas spotkania każdy zespół wskazywał mocne strony pozostałych trzech grup, tworzących społeczność Siódemki, ale też nazywał to, co bywa trudne do zaakceptowania w ich zachowaniu oraz kierował konkretne życzenie – prośbę do każdego grona.

Wszystkie spostrzeżenia konfrontowane były z tym, jak poszczególne kręgi postrzegają same siebie.

Wnioski z debaty przedstawimy wkrótce.

Agata Maćkowiak