Klasa 3B i 3C zwiedza makietę kolejową

1 grudnia 2017 roku pojechaliśmy z naszą klasą do Borówca pod Poznaniem, żeby obejrzeć makietę. Wyjazd był prezentem na Mikołajki. Do Borówca jechaliśmy autokarem razem z klasą III C. Właściciel przywitał nas i zaprosił do środka. A tu czekała na nas ogromna makieta, która składała się z 1300 metrów torów, dużej ilości wagonów i lokomotyw. Szliśmy wyznaczoną trasą, żeby wszystko dokładnie zobaczyć. Zatrzymywaliśmy się co chwilę, żeby niczego nie przegapić. Był tam wypadek drogowy, pożar dachu, para młoda robiąca zdjęcia na łodzi, kolejka górska i ogromne lotnisko. Makieta bardzo wszystkim się podobała , a szczególnie poszukiwania postaci ze zdjęć. Chętnie przyjadę tam wiosną, kiedy będzie otwarta miniatura fabryki czekolady.

Miłka Miszkowicz

30 listopada 2017 roku pojechaliśmy z klasą na rewię pt. ”Królowa śniegu” do Areny w Poznaniu. Chcieliśmy obejrzeć taniec na lodzie. Do Areny pojechaliśmy tramwajem. Na scenie występowały szkielety i tańczyły Break Dance oraz śmieszne choinki, niektóre przewracały się. Były też panie ze świecącymi skrzydłami i to bardzo wszystkim się podobało. Najfajniejszy był bałwanek, motyle i cała arena świecidełek.

Lena wagner

wychowawca: Jolanta Ławniczak