Dzień zdrowego odżywiania w 1A

W ramach akcji „ Śniadanie daje moc” klasa 1a zorganizowała DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA.

W początkowej fazie zajęć dzieci próbowały znaleźć odpowiedzi na ważne pytania takie jak:

• Po co człowiekowi potrzebne jest pożywienie?
  • Co powinniśmy jeść, aby być zdrowym?
  • Dlaczego śniadanie nazywamy najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia?

Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest spożywanie przez dzieci       i osoby dorosłe 5 posiłków dziennie. Porównaliśmy też nasz organizm do samochodu, który tak jak on nie pojedzie bez paliwa; tak samo dzieciom potrzebna jest energia do nauki i zabawy.
Następnie do zabawy włączyliśmy nasze emocje. Zadaniem dzieci było pokazanie za pomocą mimiki twarzy jak czują się, gdy zjedzą śniadanie i gdy „burczy im w brzuchu”, jeżeli długo nie jedzą kolejnego posiłku.
Kolejnym zadaniem było poznanie wartości odżywczych wielu produktów spożywczych.
Zwieńczeniem całego dnia zajęć było wykonanie zdrowego posiłku w postaci drugiego śniadania. Po przygotowaniu swoich stanowisk pracy, wszyscy uczniowie przystąpili z ogromnym zapałem do wykonywania kolorowych kanapek i zdrowych sałatek owocowych lub warzywnych.
No i najprzyjemniejsza część – degustacja samodzielnie wykonanego śniadania! Dało się słyszeć glosy: „Ale to smaczne”, „Nigdy nie jadłam tak dobrego śniadania”. No cóż! Może dzisiejsze zajęcia zachęcą dzieci do wspólnego wykonywania posiłków wraz z rodzicami?

wychowawczyni
Agata Borowska