Siódemka czyta Sienkiewicza

„Siódemka czyta Sienkiewicza”

Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza, wybitnego pisarza, laureatem Nagrody Nobla w 1905 roku.

Chcąc przedstawić uczniom tego pisarza i jego twórczość, 29 września 2016 roku w Dniu Głośnego Czytania,  rozpoczęliśmy cykl zajęć w klasach VI poświęconych wspólnemu czytaniu utworów Henryka Sienkiewicza. Klasa VIb czytała nowelę „Latarnik”, pozostałe klasy wybrały fragmenty powieści „Krzyżacy”.

Uczniowie klas V podążają śladami Stasia i Nel

Na przełomie września i października klasy V uczestniczyły w cyklu spotkań zatytułowanych „Jesień w pustyni i w puszczy” zorganizowanych przez filię 46 Biblioteki Raczyńskich w ramach obchodów Roku Sienkiewicza.

W trakcie zajęć dzieci obejrzały interesującąsienkiewicz_4 prezentację przedstawiającą twórczość Henryka Sienkiewicza, realia powieści „W pustyni i w puszczy”, a przede wszystkim wędrówkę Stasia i Nel przez Afrykę. Następnie w zespołach rozwiązywały zadania konkursowe sprawdzające znajomość przygód bohaterów powieści.

Zwycięzcy konkursu zdobyli cenne nagrody: bilety do Muzeum Henryka Sienkiewicza oraz zaproszenia na spotkanie z podróżnikiem i pisarzem, Arkadym Pawłem Fiedlerem, a wszystkie dzieci zdobyły nowe informacje i miło spędziły czas.

Wróć do strony biblioteki