CHŁOPIEC ZE SKRZYPCAMI

W muzyce siła” – takimi słowami z pewnością można opisać życie i twórczość wielkiego wirtuoza skrzypiec i kompozytora, Henryka Wieniawskiego. To właśnie za jego sprawą w październiku cały muzyczny świat przyglądał się temu, co działo się w Poznaniu.

W stolicy Wielkopolski po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, który jest najstarszym konkursem skrzypcowym na świecie.

Z tej okazji w Siódemce przygotowano wystawę oraz zajęcia muzyczno-literackie, do których inspiracją była książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim„. Uczniowie naszej szkoły poznali trudną drogę, jaką przebył mały Henio, by stać się jednym z najlepszych skrzypków XIX wieku.
Książka o niezwykłych przygodach małego Henia czeka na wszystkich uczniów w szkolnej bibliotece.

Zapraszamy serdecznie!