Święto Szkoły w Siódemce

W tym roku nasza Szkoła obchodziła swoje święto już 30 maja. Uczniowie klas 4-7 przybyli odświętnie ubrani na uroczysty apel, podczas którego laureatom konkursów przedmiotowych wręczono nagrody i dyplomy. W tym dniu swoje nagrody odebrali także nauczyciele. Wszyscy wysłuchali wystąpienia pani Dyrektor. Podniosłym momentem uroczystości było wpisanie się najlepszych uczniów klas szóstych do Księgi Patrona.

Tradycją Szkoły jest przyznawanie co roku statuetek Złotego Erazma. Nazwa zaczerpnięta została od imienia patrona szkoły, Erazma z Rotterdamu. Przez kilka miesięcy uczniowie klas 4-6 brali udział w konkursach, projektach, zdobywając cenne punkty do nagrody. Temat tegorocznej edycji Erazmów to: Kultura to nie matura – takt i nietakt szkolny. Podczas zmagań o statuetkę Złotego Erazma starsi uczniowie tworzyli teledyski muzyczne, dotyczące zasad dobrego wychowania z własnym podkładem muzycznym.

Podczas dni projektowych grupy anglojęzyczne utrwalały słownictwo związane z dobrym wychowaniem, stosowaniem zwrotów grzecznościowych podczas rozmowy, umiejętności przedstawiania siebie i innych oraz zasady kulturalnego zachowania się przy stole.

Ścisłe umysły rywalizowały w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych. Uczniowie układali domino, szukali drogi do skarbu, rozwiązywaliśmy krzyżówki i wykreślanki. Klasy szóste przygotowały przyjęcie urodzinowe oraz organizowały rodzinną wycieczkę. Grupy współpracowały bardzo dobrze, a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, logicznym myśleniem oraz umiejętnościami modelowania matematycznego.

Zdobywcami tegorocznych Złotych Erazmów zostały klasy: 4a, 5c oraz 6a. Gratulujemy wszystkim uczniom.

Po uroczystym apelu uczestniczyliśmy także w nagrywaniu nowego lip-dubu. Motywem muzycznym tej edycji był utwór pt. „Możesz wszystko“ w wykonaniu Tabb & Sound’N’Grace. Tym razem inspirowaliśmy się mannequin challenge, który polega na tym, że uczniowie przyjmują pozy i trwają w bezruchu. Pomysły na stroje i dekoracje były niesamowite, szalone i kolorowe. Efekt końcowy poznamy niebawem.

Na koniec naszego święta uczniowie wraz z wychowawcami pracowali w klasach nad propozycjami promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym.
Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Uczniowie rozeszli się do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Więcej zdjęć oraz relacja video:

Foto klasy 1-3           Foto klasy 4-7

Marzena Kurek