Klasa 3b w Muzeum Narodowym

Klasa III b jako klasa dociekliwych wybrała się 12 czerwca do Muzeum Narodowego. Tam uczestniczyliśmy w lekcji poświęconej tematyce koloru w malarstwie. Poznawaliśmy właściwości barw, ich pochodzenie i klasyfikację. Dowiedzieliśmy się jakie to są barwy podstawowe, jakie pochodne, a jakie neutralne.

Oczywiście całą wiedzę nabywaliśmy obserwując obrazy znanych artystów Wojciecha Fangora, Stanisława Fijałkowskiego, Stefana Gierowskiego. Na koniec wykonaliśmy własne prace malarskie. Staraliśmy się za pomocą barw namalować takie obrazy, żeby była widoczna głębia i przestrzeń. Pojawiły się nowe słowa -achromatyczne i op-art czyli sztuka optyczna. Było to bardzo ciekawe spotkanie ze sztuką.

Potem poszliśmy podziwiać Poznań z wieży widokowej na wzgórzu Przemysła. Wieża ma wysokość ok. 43 metrów, a my zawędrowaliśmy pod sam dach.

Uczniowie z III B

Wychowawca: Jolana Ławniczak