Spotkanie uczniów klas 1-3 z Panią Joanną Krzyżanek

26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole autorkę kilkudziesięciu książek dla dzieci, panią Joannę Krzyżanek. Podczas tej wizyty pani Joasia spotkała się ze wszystkimi uczniami z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Na początku spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o sobie. Dowiedzieliśmy się kiedy i jak powstała jej pierwsza książka. Autorka przybliżyła nam postaci ze swoich książek. Poznaliśmy mieszkańców Knedelkowa z Cecylką Knedelek na czele, gąskę Walerię i Lamelię Szczęśliwą.

Tematem przewodnim naszego spotkania były dobre maniery, które są hasłem tegorocznego projektu „Zdobywamy Statuetkę Złotego Erazma”. Pani Joanna rozmawiała z dziećmi na temat różnych zasad kulturalnego zachowania. Uczniowie wcielali się w rolę przemądrzałej kwoki, która „zaprosiła gości, by nauczyć ich grzeczności”, odgrywali scenki dramowe i uczestniczyli w dyskusji dzieląc się zdobytą w ciągu całego roku wiedzą.

To było bardzo miłe i kształcące spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Aneta Skorupińska