Siódemka trzecią szkołą w Wielkopolsce!!!

W dniach 4 – 5 kwietnia 2018 roku w hali sportowej OSiR w Wągrowcu odbyły się Finały Wojewódzkie XIX Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Świetnie w całym turnieju zaprezentowali się uczniowie klasy 6d zdobywając brązowe medale.

W Finale Wojewódzkim wzięło udział osiem drużyn wyłonionych w drodze eliminacji miasto – powiat – rejon. Wszystkie drużyny rozlosowane zostały na dwie grupy po cztery zespoły. W grupach grano systemem każdy z każdym. Następnie zespoły z pierwszych miejsc walczyły w półfinałach z zespołami z drugich miejsc, a pozostałe drużyny rozgrywały mecze o miejsca 5-8.

Zawodnicy naszej szkoły trafili do grupy A w której rozegrali kolejno mecze z zespołami: SP 4 Oborniki, SP 4 Wągrowiec oraz SP 1 Złotów. Po zajęciu 2 miejsca w grupie nasi chłopcy w półfinale spotkali się z zawodnikami ze szkoły z Ostrowa. Po bardzo zaciętym spotkaniu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika przegrywając 8:10.

W meczu o 3 miejsce spotkaliśmy się z bardzo mocnym zespołem z SP 3 Wolsztyn, po wyrównanej grze zawodnicy „Siódemki” okazali się lepsi od rywali wygrywając 8:7 i zdobywając tytuł trzeciej szkoły w województwie.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu za postawę i zaangażowanie podczas całego turnieju, który jest dobrą zapowiedzią przed zbliżającym się Klubowym Finałem Wojewódzkim.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP 4 Oborniki Wlkp.
2. SP 9 Ostrów Wielkopolski
3. SP 7 Poznań
4. SP 3 Wolsztyn
5. SP 1 Złotów
6. SP 4 Wągrowiec
7. SP 3 Konin
8. SP 1 Skórzewo

Poniżej film i zdjęcia z turnieju.

trenerka: Joanna Draszkiewicz