Klasa 3e w Ameryce Południowej

Zgodnie z postanowieniem, wybraliśmy się w podróż po Ameryce Południowej. Najpierw poznaliśmy Juana i jego marzenie – ukończenie szkoły i zdobycie wykształcenia. Okazało się, że nie jest to dla dzieci z ubogich rodzin łatwe i oczywiste. Muszą pracować, aby pomagać rodzinom w utrzymaniu. Juan miał jednak szczęście, bowiem w pracy polegającej na czyszczeniu butów przechodniom, spotkał pewnego dnia dobrego człowieka, który otworzył przed nim drzwi do szkoły.

Później buszowaliśmy palcem na mapie po Andach, wyżynach, nizinach i rzekach Ameryki Południowej. Zbadaliśmy położenie kontynentu na kuli ziemskiej, odkrywaliśmy oceany, które obmywają ląd. To wszystko wyczytaliśmy z mapy fizycznej. Studiowaliśmy również mapę polityczną i poznaliśmy nazwy krajów, które stanowią Amerykę Południową. Poznawaliśmy przyrodę tego ciekawego świata.

Oglądaliśmy filmy z podróży po badanym przez nas kontynencie, aby na koniec podzielić się swoją wiedzą i innymi. W tym celu wykonaliśmy piękne plakaty, które powiesimy na gazetce klasowej.
To doskonałe doświadczenie: poznawać nowe zakątki, inne kultury, oglądać egzotyczny świat. Z wielką przyjemnością tworzyliśmy swoje prace.

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni