Jak 3e przygotowuje się do Świąt?

Święta wielkanocne za pasem, więc uczniowie 3e postanowili przygotować się do nich z należytą starannością.

W Glinianej Kuli ulepili miseczki. Pewnego dnia wykorzystali swoje prace do posiania rzeżuchy. Siewy wykonali tradycyjną metodą „na watę” 🙂 . Każdy starannie wypełnił nią swoje naczynie, polał wodą i precyzyjnie posypał pachnącymi ziarenkami.

Później uczniowie przygotowali kartki świąteczne, które wyślą do najbliższych, aby tradycji stało się zadość. Dzieci wspólnie zredagowały życzenia wielkanocne i przepisały na kartki. W planie mają własnoręczne zaadresowanie kopert, naklejenie znaczka i samodzielne wysłanie listu do adresatów.

Jeszcze trochę przedświątecznej pracy przed trzecioklasistami, ale podołają – wiadomo!

Adriana Maćkowiak