Drzwi Otwarte w naszej szkole

W dniu 6 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przyszłorocznych uczniów klas pierwszych wraz z ich rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się w holu szkoły, gdzie nasi najmłodsi goście zostali zaczarowani przez panią Kasię Ryfę w kolorową stonogę. Ta bajeczna stonoga wyruszyła w świat zabaw i gier przygotowany przez nauczycieli naszej szkoły. Maluchy z wielką radością uczestniczyły w zajęciach plastycznych, muzycznych, ruchowych i teatralnych. Uczyły się też programowania w języku Scratch i kodowania na dywanie.

W tym czasie dorośli uczestnicy naszego spotkania obejrzeli prezentację zatytułowaną „Moja Siódemka, czyli dzień z życia ucznia” (zobacz ją także).
Po tej prezentacji rodzice otrzymali szczegółowe informację o terminach i kryteriach naboru do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019.

W dalszej części spotkania, ciepło o codziennym życiu w Siódemce, wypowiedzieli się rodzice obecnych uczniów naszej szkoły.
Wszelkie wątpliwości zaproszonych gości rozwiewała na bieżąco pani dyrektor Anetta Dropińska–Pawlicka. Szczegółowo odpowiadała na pytania dotyczące między innymi:

• korzystania z posiłków przez dzieci podczas pobytu w szkole
  • liczebności klas
  • sposobu doboru dzieci do poszczególnych klas
  • sposobu zapewnienia dzieciom ogólnie pojętego bezpieczeństwa
  • korzystania przez dzieci z zajęć z etyki i religii
  • sposobu funkcjonowania świetlicy szkolnej

Z wielkim entuzjazmem spotkała się informacja, iż szkoła dostała pozwolenie na utworzenie klasy sportowej już od klasy pierwszej. Tak więc przyszłoroczni pierwszacy będą mogli korzystać ze zwiększonej liczby godzin wychowania fizycznego.

Widząc uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców, jesteśmy pewni, że spotkanie spełniło ich oczekiwania.

Zapraszamy do Naszej Siódemki!
Romualda Graffunder
Agata Borowska