XVIII Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 2 i 3

W piątek, 2 lutego w bibliotece naszej szkoły odbył się po raz osiemnasty finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas drugich i trzecich.

W finale wzięło udział 22 recytatorów, którzy zwyciężyli w konkursach klasowych. Tegoroczny konkurs poświęcony był poezji Wandy Chotomskiej, choć dzieci przygotowały także wiersze innych autorów.

Recytacje dzieci oceniało jury w składzie: pani Elżbieta Krygowska – Butlewska – ilustrator książek dla dzieci oraz pani Barbara Kulcenty, która od wielu lat prowadzi naszą szkolną bibliotekę i bardzo dobrze zna wszystkich recytatorów. Dla laureatów przygotowane zostały nagrody książkowe, zaś dla wszystkich pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Pani Elżbieta obdarowała wszystkie dzieci kartkami, które sama zaprojektowała. Poziom konkursu był, zwłaszcza w klasach drugich dość wysoki, co bardzo nas cieszy.

Wyniki XVIII finału przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęli: Marysia Wiercioch i Wojtek Jagielski z klasy 2b
II miejsce: Natalia Markowska z klasy 2a
III miejsce: Martyna Antczak i Nadia Nowak z klasy 2a
Wyróżnienia otrzymały: Emilia Krause i Emilia Kajan z klasy 2b

I miejsce zdobył: Piotr Góra z klasy 3e
II miejsce otrzymały: Emilia Maron z klasy 3f i Michalina Kamaszyn z klasy 3e
III miejsce otrzymał: Adrian Fengler z klasy 3d
Wyróżnienie otrzymała: Zofia Szłapka z klasy 3f

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Danuta Szymanowska