„Od wieży Babel do…” – rekolekcje w Siódemce

Już za tydzień rekolekcje – 5, 6, 7 marca 2018 – szybciej, niż wiosna!
Pod intrygującym tytułem „Od wieży Babel do…”

Zapraszamy do udziału w szkolnych rekolekcjach, które jak co roku, skierowane są do wszystkich Uczniów, bez wyjątku. A tytułem chcemy zaintrygować i zachęcić do głębszej refleksji nad wzajemnym porozumiewaniem się, czy jak mówi młodzież, „dogadaniem się”.

Wieża Babel

Biblijna wieża Babel ze Starego Testamentu stała się początkiem pomieszania języków, niezrozumienia i niezgody. My natomiast dążymy do tego, aby pokonać bariery i przeszkody, także językowe oraz pozawerbalne i być po prostu bliżej siebie. Jeśli pokonamy choć jedną barierę, to plan rekolekcyjny zostanie wykonany.

W temacie rekolekcji zmieszczą się warsztaty językowe:
Esperanto – prowadzące p. Monika Rogowicz i Weronika Buczkowska
Alfabet morse’a – prowadzący p. Grzegorz Szymanek I Przemysław Milewski
Język migowy – p. Barbara Pudełko i p. Karolina Bocian
Język Braille’a – prowadzący p. Rafał Nowicki, p. Dariusz Roszyk
Muzyka łagodzi obyczaje – p. Łukasz Smoluch
Pantomima dla każdego poziomu klas – prowadzące p. Jolanta Ławniczak, p. Dorota Cejba, p. Jolanta Podgórna
Film „Motyli cyrk” z bohaterem australijskim – Nick Vujcic

Im więcej wiemy o sobie, tym bardziej się rozumiemy, taka idea przyświecała nam podczas układania planu rekolekcji. Bądźmy o krok bliżej siebie w te rekolekcje i zaraz po…

Zapraszam serdecznie w imieniu prowadzących
Jolanta Podgórna