Święta coraz bliżej… klasa 3e w Szreniawie

W minionym tygodniu klasa III e wybrała się na warsztaty świąteczne, z uwagi na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Pojechaliśmy do Szreniawy.

Przywitano nas przedstawieniem teatralnym, w którym zachęcano ludzi do robienia dobrych uczynków. Właściwie Święta to czas, kiedy szczególnie dbamy o samotnych i ubogich – dobrze jednak te uczynki czynić na co dzień. Spektakl bardzo nam się podobał.

Później poszliśmy do sali, w której czekała na nas praca – każdy wykonał dla siebie choinkę według własnego pomysłu. Po pracy przewidziano czas na kolejne przyjemności w postaci ciepłej herbaty i zjedzenia przywiezionego z domu pysznego śniadania. Mieliśmy też okazję do swobodnej rozmowy, śmiechu i żartów.

Po przerwie kolejna przyjemność, wspominana najcieplej przez niektórych z nas, a mianowicie… ZAKUPY!!!
Każdy kupował, co mógł i na co wystarczyło pieniędzy – miła to chwila: kupować samemu i zastosować w praktyce umiejętności wyuczone w szkole.

Po zakupach poszliśmy zobaczyć ginące zawody: pracę powroźnika i kołodzieja. Na pamiątkę dostaliśmy powróz zrobiony w naszej obecności.
W drodze do obory i stajni obejrzeliśmy szopkę z żywymi zwierzętami. W stajni i oborze oglądaliśmy zwierzęta, zadawaliśmy pytania i poznaliśmy niezbyt przyjemny zapach natury:).
Bardzo zadowoleni z wycieczki wróciliśmy z zakupami, choinkami i w doskonałych humorach – do domu.

Adriana Maćkowiak