W starym, piastowskim grodzie

Historia jest nauczycielką życia, a naród bez historii – jak drzewo bez korzeni. Uczniowie klasy 3 e zgłębiali więc czasy, w których panowali królowie i badali, co dobrego dla swojego kraju uczynili. Poznali, między innymi, sposoby zakładania dawnych miast, które określano grodami. Wiedzą, że mieszkali tam władcy, wiedzą, że służyły one wszystkim okolicznym mieszkańcom.

Postanowili zbudować w zespołach takie stare grodziska wykorzystując różne dostępne materiały. Praca posuwała się żwawo, wszyscy byli bardzo zaangażowani. Każdy zespół miał swój pomysł na wygląd grodu. Dzieci przygotowały się do tego zadania na zajęciach komputerowych oglądając różne budowle tego typu w Internecie. Widziały też animacje, dlatego praca nie była dla nich trudna. Była jednak bardzo pracochłonna i czasochłonna.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania i każdy zespół mógł pochwalić się wspaniałym grodem!

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni

Opublikowano: 5.12.2017