Kiermasz Świąteczny 2017

W dniu 1 grudnia​ ​po raz kolejny, w naszej Szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. ​Organizatorem była Rada Rodziców​.

Podczas kiermaszu, na pięknie i pomysłowo przygotowanych stoiskach, klasy sprzedawały własnoręcznie wykonane ​m.in. ​stroiki i świece, kolorowe bombki​, a także słodkie​​ babeczki, galaretki i wiele ​innych ciekawych lub smacznych rzeczy. Kwoty uzyskane ze sprzedaży zasiliły pulę tzw. składek klasowych.

W kiermaszu wzięło udział 26 klas​. Swoje stoiska mieli również : Pan Krystian z jego fantastycznym papierowym rękodziełem oraz Świetlica, która nadto wspierała kiermasz od strony organizacyjnej.
Dzieci miały możliwość spotkać się ze św. Mikołajem oraz wziąć udział w wielu warsztatach plastycznych – jak dekorowanie pierniczków, zdobienie kartek świątecznych, robienie łańcucha na choinkę oraz wiele innych.

Niezwykle udana była oprawa muzyczna Kiermaszu – p.Jola Podgórna z p.Dorotą Cejbą i p.Zosią Piechnik wraz z towarzyszącymi im dziećmi zaśpiewały bożonarodzeniowe pieśni przed Szkołą. Poza tym mieliśmy możliwość posłuchać występu dudziarzy z Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, a p. Kasia Miller zaśpiewała kolędy do akompaniamentu p.Bartosza Czamańskiego z zespołu Czamanova.
Mieliśmy punkt medyczny, w którym można było sobie zmierzyć tętno i ciśnienie.
To były 3 niezwykle radosne godziny.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Dzieciom za ten wspaniały Kiermasz, który pokazał, jak w Siódemce potrafimy się świetnie bawić.
W szczególności za pomoc i wsparcie dziękuję p.Hani Osipowicz z 6a i p. Magdzie Olejniczak ze świetlicy.

Małgorzata Skoniecka-Pawłowska
Przewodnicząca Rady Rodziców

Zobacz więcej zdjęć z kiermaszu w albumie udostępnionym przez Panią Martę – TUTAJ