Opatrunek na ratunek

Uczniowie klas czwartych naszej Szkoły po raz kolejny biorą udział w projekcie „Mały Medyk” – Polskiej Akademii Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajęcia w ramach projektu opierają się na promowaniu autonomii i kreatywności najmłodszych uczniów (6-12 lat). Ich celem jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy i podtrzymanie pierwotnej ciekawości świata u dzieci.

W trakcie drugiego wykładu Pani Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio przybliżyła uczniom tematykę misji medycznych. Zachęcała do wzięcia udziału w aktualnej akcji Fundacji „Opatrunek na ratunek”.

Postanowiliśmy przyłączyć się do przedsięwzięcia Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio – „Opatrunek na ratunek”.

Akcja polega na zbiórce materiałów opatrunkowych, ponieważ w misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Przydadzą się bandaże, plastry, gazy, kompresy, wata, rękawiczki gumowe, a nawet igły i strzykawki.
W czwartek w holu szkoły zostanie wystawiony kosz, do którego będzie można wrzucać materiały opatrunkowe. Jeśli każdy z nas przyniesie choć jeden materiał opatrunkowy, kosz szybko się zapełni.

Zebrane dary, przedstawiciele Siódemki, przekażą podczas kolejnego spotkania Małego Medyka w listopadzie.

Szczegóły akcji na stronie organizatora Redemptoris Missio.

Iwona Szaferska