SUKCES RODZEŃSTWA DEMBIŃSKICH

W dniu 22 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy zatytułowany „Znam drzewa naszych lasów i parków”. Konkurs ten poprzedzony był oczywiście szkolnymi eliminacjami, które wygrało rodzeństwo Tosia i Stasiu Dembińscy. Tosia reprezentowała klasy drugie, a Staś klasy trzecie. Aby wygrać szkolne eliminacje, trzeba było wykazać się rozległą wiedzą przyrodniczą w dziedzinie dendrologii.

Podczas konkursu w SP4 nasze dzielne rodzeństwo zmierzyło się ze swoimi rówieśnikami w rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek, zaszyfrowanych haseł. Wszystkie te zagadnienia zawierały oczywiście wiedzę przyrodniczą z zakresu znajomości drzew parków i lasów. Był też zielnik, a w nim do rozpoznania poszczególne gatunki drzew na podstawie bądź liści, bądź owoców bądź kwiatów.

Nasi przedstawiciele wykazali się ogromną wiedzą i zajęli miejsca na podium. Nasza Tośka okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając I miejsce, a Staś był drugi.

Gratulacje dla tak zdolnego Rodzeństwa!

Agata Borowska

Opublikowano: 27.11.2017