„Miasto kotów” czyli sukces artystyczny uczniów z klasy IIIh

Czy zastawialiście się, co robią koty w mieście?

Hm, no cóż, my tak! I z tego naszego wspólnego rozważania powstały przecudne prace plastyczne, pokazujące nasze mruczki w ich miejskiej codzienności. Nie zawsze jest różowa i idealna. Nieraz muszą tułać się po ulicach w poszukiwaniu jedzenia, ze zdwojoną uwagą zważać na ruch miejski czy szukać schronienia w zimne, jesienno-zimowe dni. Niektóre koty mają szczęście i trafiają do pełnych ciepła i miłości domów, są zaopiekowanie i kochane.

Moi Artyści z kl. III pięknie oddali tę pierwszą, niebaśniową rzeczywistość ulicznych futrzaczków. I tak oto Lena Nowak oraz Dominik Szlachciak otrzymali nagrody w jesiennym konkursie pt. „Miasto kotów”, zorganizowanym przez miesięcznik Kocie Sprawy z Warszawy. Urocze, samotne kociska z tajemniczym uśmiechem pod wąsem, podbiły serca jury, a prace Laureatów trafiły na łamy prasy!

Wędrują czy dzień, czy noc spokojnie w swej kociej zadumie pustymi ulicami, dostojne i pewne swego, za nimi miasto żyje swoim życiem.
Jestem dumna z moich wybitnych Artystów, życzę im dalszych sukcesów, a do tego głęboko w nie wierzę!

Beata Żyto
wychowawczyni „artystycznej” kl. III H 🙂