Wycieczka w plener – klasa 2a

18 października pogoda za oknami bardziej przypominała wiosnę niż jesień, dlatego klasa 2a postanowiła wybrać się na wycieczkę do Lasku Marcelińskiego. Naszym celem było poznanie w naturze wszystkich warstw lasu. To zadanie udało nam się wykonać znakomicie. Znaleźliśmy różne gatunki drzew liściastych, krzewów, grzyby, trawy, paprocie. Kolejne zadanie związane było już z wypełnieniem karty pracy, a brzmiało tak: „Podejdź do dowolnego drzewa, obejrzyj jego korę, znajdź leżący pod nim  liść, przekalkuj go, a następnie odpowiedz na pytania zawarte w karcie pracy.”

Po takiej porcji informacji nadszedł czas na gry i zabawy sportowe. Oczywiście nie mogło w nich zabraknąć naszych leśnych zdobyczy.

Bawiliśmy się wspaniale i aż było żal wracać do budynku szkoły. Zapewne zdobyte w ten sposób wiadomości zostaną lepiej zapamiętane przez wszystkich.

wychowawczyni

Agata Borowska