Wizyta klasy 2a w gabinecie stomatologicznym

W tym roku szkolnym klasa 2a bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”! Dzieci doskonale wiedzą, iż zdrowie to nie tylko prawidłowe odżywianie, ale również aktywność fizyczna i prawidłowa higiena.

Aby sprawdzić w praktyce zdobyte dotychczas wiadomości, udaliśmy się do jednego z gabinetów stomatologicznych, znajdujących się  w  pobliżu naszej szkoły. Podczas wizyty w gabinecie dzieci mogły  zapoznać się szczegółowo z pracą dentysty. Nie straszny okazał się ani fotel dentystyczny, ani wiertła, o których pani doktor pieszczotliwie mówiła, iż, są to po prostu dentystyczne długopisy. Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak sterylizacja, bakterie, próżnia, ciśnienie. a przymierzany fartuch do wykonywania zdjęć rentgenowskich, okazał się bardzo ciężki. Wszystkie panie pracujące w gabinecie były pod wrażeniem  dużej wiedzy dzieciaków na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz prawidłowego odżywiania. Okazało się, że cała klasa  zasłużyła  na miano „dzielnego pacjenta”, dlatego na koniec wizyty wszyscy otrzymali podarunki w postaci szczoteczek do zębów oraz tubki pasty do zębów. Wycieczka okazała się na tyle atrakcyjna, iż padły  nawet deklaracje, co do wykonywania przyszłego zawodu stomatologa, przez niektóre z dzieci.

wychowawczyni Agata Borowska

Opublikowano: 9.10.2017