Lepiej późno niż wcale – dzień chłopaka w 3e

Lepiej późno niż wcale.

Tak właśnie stało się z Dniem Chłopaka w 3e. Dziewczyny postanowiły spędzić Dzień Chłopaka inaczej niż zwykle i zaprosiły kolegów do Muzeum Archeologicznego na warsztaty pt.: „W ogniu smoczego oddechu, czyli dzieciństwo w Chinach„.
Warto było poczekać, ponieważ wiele ciekawych informacji uczniowie zdobyli podczas prezentacji. Sami też wykazali się duża wiedzą na temat chińskich zwyczajów. Byli oczarowani feerią barw, w których lubuje się naród chiński. Duże wrażenie zrobił zwyczaj krępowania stóp i noszenia malutkich bucików przez dobrze urodzone Chinki. Dzisiaj już nie deformuje się stopy kobiecie.
Podczas warsztatów dzieci zrobiły lampiony ozdobione odpowiednimi motywami motywami. Każdy z własną lampką wrócił do domu.
Wydaje się, że nieszablonowy Dzień Chłopaka bardzo się wszystkim podobał i pozostanie w pamięci.

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni

Opublikowano: 15.10.2017