Kolorowe kodowanie, czyli CODE WEEK 2017 w klasie 3c

Europejski Tydzień Kodowania to wielkie święto związane z programowaniem i obchodzone jest w całej Europie. Jego celem jest upowszechnianie nauki programowania i pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. Jak co roku klasa 3c brała aktywny udział w tej inicjatywie. Tym razem uczniowie na zajęciach komputerowych tworzyli obrazek w generatorze dyktand graficznych. Powstałe prace zostały zakodowane jako plansza składająca się z małych kwadratów, które należy pokolorować zgodnie z podanym kodem. Wydrukowane zadanie uczniowie wręczyli rodzicom, aby to oni odkodowali ich obrazek. Specjalną planszę do rozwiązania otrzymała również Pani Dyrektor.

Podsumowaniem dnia było wspólne odkodowanie obrazka, które przygotowałam dla swoich uczniów. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem! Są przecież MISTRZAMI KODOWANIA!

Agnieszka Czereśniowska

Opublikowano: 20.10.2017