Występ uczniów „Siódemki” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego

Już 29 sierpnia uczniowie Siódemki muzycznym akcentem rozpoczęli nowy rok szkolny.
Mieliśmy ogromny zaszczyt wystąpić w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podczas uroczystego pożegnania przedstawicieli środowisk kombatanckich, które od tej pory będą działać przy Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Podczas uroczystości Marszałek Marek Woźniak wręczył podziękowania dla organizacji kombatanckich i stowarzyszeń związanych z działaczami opozycji oraz osobami represjonowanymi.
Nasi uczniowie mieli wielką przyjemność i zaszczyt umilić wydarzenie krótkim recitalem muzycznym. Publiczność z radością słuchała utworów, które od lat łączą pokolenia. Występ spotkał się dużym uznaniem, a młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni wielkim brawami.
Podziękowanie młodym artystom wyraził również pan Zenon Wechmann, Przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, prosząc, byśmy wszyscy pamiętali, że bez względu na wiek, zawsze i wszędzie należy śpiewać całym sercem, ponieważ śpiew to życie.
Muzyka rzeczywiście łączy pokolenia, a fakt, że nasi uczniowie mogli podzielić się radością śpiewania i grania z bohaterami wciąż żywej historii jest dla nas jeszcze cenniejszym doświadczeniem.

Uczniowie biorący udział w występie:
Weronika Cybulska, Agata Gendera, Karol Łopiński (absolwent Siódemki), Dominika Markowska, Maja Markowska, Paulina Merczyńska, Maria Pioch-Sławomirska, Dominika Połeć, Maja Wybierała.

Katarzyna Miler