Święto Drzewa w Siódemce

28 września obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole Święto Drzewa. Uroczystość rozpoczęła się sprawdzianem wiedzy przyrodniczej nowo pasowanych uczniów. Zadaniem dzieci było rozwiązanie zagadek na temat drzew, wypełnienie korony smutnego i wesołego drzewa czynnikami, które są przyjazne drzewom i tymi, które im szkodzą oraz udzielanie odpowiedzi na pytania zawarte w quizie.

Wszystkie klasy pięknie poradziły sobie z zadaniami i po złożeniu przyrzeczenia dbania o środowisko otrzymały pamiątkowe dyplomy Miłośnika Przyrody.

Po tej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się przed szkołę, gdzie każda klasa posadziła swoje drzewko.

Życzymy Pierwszakom, aby drzewka rosły wraz z nimi i były świadkami ich sukcesów oraz radości w szkole.

Aneta Skorupińska

Opublikowano: 02.10.2017