Szkolny konkurs przyrodniczy dla klas VI – VI

26 maja odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego. W tym roku konkurs miał formę tzw. Grywalizacji. Zadania konkursowe związane były z jednym z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Cele zrównoważonego rozwoju mają w założeniu zapewnić transformację ekonomiczną naszej planety w celu zlikwidowania biedy, stworzenia podstaw praworządności oraz ochrony przyrody. Zadaniem uczniów podczas grywalizacji było wykonanie 5 zadań na 5 tzw. stacjach i zbieranie punktów. Każde zadanie nawiązywało do 9 celu Zrównoważonego Rozwoju.
Uczniowie rozpoznawali elektrownie, analizowali zasady funkcjonowania Poznańskiego Roweru Miejskiego, ustalali i szukali miejsc na świecie, z których pochodzą nasze ubrania, oceniali poziom smogu w Polsce oraz rozpoznawali podstawowe gatunki drzew.

Konkurs przypominał zabawę , ale wyniki były następujące:
KLASY 5
I MIEJSCE – KLASA 5B
II MIEJSCE – KLASA 5A i 5C
III MIEJSCE – KLASA 5D

KLASY 6
I MIEJSCE – KLASA 6B, 6C i 6D
II MIEJSCE – KLASA 6E
III MIEJSCE – KLASA 6A
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!!!

Przyrodnicy dziękują nauczycielom innych przedmiotów, którzy wzięli udział w organizacji konkursu.

Katarzyna Brzezińska

Opublikowano: 28.05.2017