Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacyjny czas zakończył się pięknym, słonecznym dniem, w którym dla nas zapoczątkowała się nowa przygoda – kolejny rok szkolny.

Klasy 2-6 o godzinie 9:00 zebrały się na boisku szkolnym, aby uroczyście rozpocząć dzień 1 września. Był to szczególny moment zwłaszcza dla czwartoklasistów wkraczających w kolejny etap edukacyjny oraz debiutujących pierwszoklasistów, którzy o godzinie 11:00 zostali pasowani na uczniów.

Po uroczystym przemarszu pocztu sztandarowego oraz zaśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka.

Pani Dyrektor w swoim przemówieniu zaznaczyła jaką wielką radością jest patrzenie na dorastanie dziecka, jego rozwój budzący zachwyt nie tylko wśród najbliższych, ale i pracowników szkoły. Pani Dyrektor poprosiła także o uczczenie minutą ciszy pamięci o tych, którzy polegli w czasie II wojny światowej.

Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Małgorzata Skoniecka-Pawłowska, życząc wszystkim uczniom, by ten rok okazał się dla nich pełen radości i wrażeń.

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych na integrujące zajęcia.