Edukacja Globalna w Siódemce

edukacja-globalna

17 listopada w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w spotkaniu z wolontariuszką, panią Martą Anglart. Tematem spotkania było życie mieszkańców Afryki oraz idea wolontariatu.
Uczniowie dowiedzieli się, że Afryka to kontynent wielu kultur. Podczas spotkania odbyła sie dyskusja na temat stereotypów dotyczących Afryki m.in. czy w Afryce zawsze jest gorąco, jaki jest dostęp do wody oraz jak wyglądają domy Afrykańczyków. Druga część spotkania dotyczyła Ghany i Sudanu Południowego – uczniowie dowiedzieli się, że jest to najmłodsze państwo na świecie – ma dopiero 5 lat. Pani Marta opowiadała o swojej pracy w szkole w Ghanie, o tym jak wygląda typowa południowosudańska szkoła oraz styl życia tamtejszych dzieci.
Szkolny dzwonek przerwał interesujące spotkanie. Uczniowie mieli jeszcze mnóstwo pytań do pani Marty, która obiecała, że wróci do naszej szkoły.
Tematyka Edukacji Globalne w naszej szkole poruszana była na lekcjach przyrody oraz na naradach klasowych. Na gazetce Samorządu Szkolnego widnieją Cele Globalne, gołąbki pokoju wykonane przez poszczególne klasy oraz przepis na ciasto Pokoju.
W bibliotece szkolnej można podziwiać specjalną wystawę dotycząca Edukacji Globalnej. Podczas jednej z przerw chętni uczniowie wykonali wspólnie „kubeczkowy pokaz” do piosenki Cups Anny Kendricks pod hasłem Razem dla Pokoju.

Katarzyna Brzezińska